, Taliansko, Toskánsko

Popis strediska

Marina di Masa, ležiaca v severnej časti Toskánska, obklopená morom a Apuánskymi Alpami, je vyhľadávaná pre svoje nádherné prostredie. Letovisko je známe krásnymi piesočnatými plážami s postupným klesaním do mora. Svojou polohou pri pobreží s hustými borovicovými lesmi zaručuje veľmi príjemnú dovolenkovú klímu. Najväčšou zaujímavosťou tejto oblasti sú mramorové lomy, ktorých tradícia siaha až do rímskeho obdobia. Mramor pochádzajúci z tejto oblasti preslávil najmä Michelangelo, ktorý z neho vytesával svoje sochy. Neďaleko letoviska Marina di Massa leží mesto Massa. Jeho historické centrum sa nachádza na úpätí hory. Vyvierajú tu vysoko kvalitné minerálne pramene, ktoré spolu s bielym mramorom tvoria hlavné zdroje bohatstva Apuanského regiónu. Mestu Massa dominuje Malaspinský hrad - impozantná budova datujúca sa až do 11. storočia.

Ubytovanie

V kempingu sú umiestnené stany patriace CK FIFO. Podrobnejšie informácie o ubytovaní v stane. Pozor! Novinka - dvojstan!

Vybavenie kempingu

Kemping leží v lokalite „Partaccia“ letoviska Marina di Massa. Je obklopený píniami, tichý pre tých, ktorí majú radi kľud, ale súčasne veselý pre tých, ktorí sú plní energie a túžia po aktívnej dovolenke, napríklad cyklistike pozdĺž pobrežia. Kemping ponúka služby recepcie, reštauráciu s barom, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), vždy čisté a upratané sociálne zariadenia. Možné parkovanie áut v areáli kempu.

Stravovanie

Celodenné stravovanie pozostávajúce z raňajok, desiatovej polievky na obed a večere. Podrobnejšie informácie o stravovaní.

Pláž

Dlhá, piesočnatá pláž s postupným klesaním do mora je vyhľadávaná najmä rodinami s malými deťmi. Pláže sú cca 200 m od brehu chránené vlnolamami. K dipozícii je verejná pláž vzdialená asi 350 m od kempingu a tiež súkromná pláž s plážovým servisom (za poplatok) vo vzdialenosti cca 500 m.

Šport a zábava

Detské ihrisko s preliezkami, hojdačkami a šmykľavkami, stolý tennis a menšie futbalové ihrisko nájdete priamo v kempingu Dal Pino. Na pláži sú ponúkané rôzne športové aktivity. V Marina di Massa máte možnosť prenajať si bicykle, tenisové kurty, zajazdiť si na koni, k dispozícii je obchodné centrum, pizzerie, rôzne obchodíky, bary, reštaurácie, diskotéky a kiná.

Doprava

Autokarom s klimatizáciou alebo individuálna. Trasa vedie cez Rakúsko do Talianska. Cesta od slovenskej hranice trvá približne 15 hodín.

Výlety

Florencia – celodenný výlet do starobylej metropoly Toskánska, kolísky európskej renesancie. Bazilika di Santa Croce, Piazza del Duomo /Námestie katedrály/, Dóm, Kostol Sv. Lorenzo, Cappelle Medicee, Palazzo Vecchio, Galleria degli Uffizi, Ponte Vecchio... Pisa – poldenný výlet k unikátnej katedrále so svetoznámou šikmou vežou na Námestí zázrakov. Cinque Terre (UNESCO) – celodenný výlet do jedinečnej oblasti, ktorú tvoria nádherné malebné mestečká Riomaggiore, Corniglia, Manarola, Vernazza a Monterosso situované na strmých útesoch pobrežia Stredozemného mora. Massa – len 5 km vzdialené historické mestečko s možnosťou návštevy Malaspinského hradu, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto. Cava dei Marmi – poldenný výlet, návšteva mramorovej bane, ťažba mramoru od románskych čias až po súčasnosť.

Naša mienka

Ak túžite prežiť pokojnú dovolenku pri mori a zároveň spoznávať najatraktívnejšiu lokalitu Talianska – Toskánsko, je kemping Dal Pino ideálna voľba. Lokalita Partaccia, kde sa kemping nachádza, je určená tým, ktorí vyhľadávajú kľudné dovolenkové letoviská, bez veľkých promenád, množstva obchodíkov a barov. Ak predsa len zatúžite po typickom turistickom ruchu, nájdete ho v neďalekej Marina di Massa.

 

Hodnotenie:

Ak túžite prežiť pokojnú dovolenku pri mori a zároveň spoznávať najatraktívnejšiu lokalitu Talianska – Toskánsko, je kemping Dal Pino ideálna voľba. Lokalita Partaccia, kde sa kemping nachádza, je určená tým, ktorí vyhľadávajú kľudné dovolenkové letoviská, bez veľkých promenád, množstva obchodíkov a barov. Ak predsa len zatúžite po typickom turistickom ruchu, nájdete ho v neďalekej Marina di Massa.

Doplňujúce informácie:

ORGANIZÁCIA VÝMENNÉHO DŇA

V deň príchodu a v deň odchodu sa v stredisku striedajú klienti, preto je potrebné dodržiavať určitý systém a rešpektovať pokyny personálu. Autobus prichádza do kempingu cca o 9.00 h, ubytovanie je možné cca o 12.00 h. Odchádzajúci klienti uvoľnia vyčistené stany a karavany s kompletným inventárom do 9.00 h. Čas odchodu autobusu určuje delegát.

PERSONÁL

Chod stanového mestečka zabezpečuje slovenský personál: delegát, správca, kuchári. Vo vybraných letoviskách pracujú aj animátori. Delegát je zástupcom CK FIFO v letovisku.

STAN

Bližší popis ubytovania v stane

Klientom sú k dispozícii veľkopriestorové stany rozmeru 450 x 450 cm. Stan má dve dvojlôžkové spálne (200 x 180 cm) a predsieň (225 x 450 cm), v ktorej sa nachádza skrinka na odkladanie odevov. K výbave stanu patria vyvýšené postele s matracom, vankúšom a paplónom. Pred stanom je umiestnený kempingový stôl so stoličkami. Stany nie sú vybavené elektrickou prípojkou. Klienti si z hygienických dôvodov prinášajú vlastnú posteľnú bielizeň. Stany sú zhotovené špeciálne pre CK FIFO a ich vybavenie odráža naše dlhoročné skúsenosti s týmto druhom ubytovania. Klienti ubytovaní v stanoch využívajú spoločné sociálne zariadenia patriace kempingu. Rovnaké stany a vybavenie, aké je zobrazené na modeli, nájdete vo všetkých strediskách.

DVOJSTAN

Bližší popis ubytovania v dvojstane

Klientom sú k dispozícii dvojstany – klasické veľkopriestorové stany rozmeru 450 x 450 cm, ktoré vnútorne rozdelené stanovou prepážkou na dve samostané časti. Každá časť dvojstanu má samostatný vchod, spálňu (200 x 180 cm) a predsieň (225 x 225 cm), v ktorej sa nachádza skrinka na odkladanie odevov. K výbave spálne patria dve vyvýšené postele s matracom, vankúšom a paplónom. Pred každou časťou dvojstanu je umiestnený kempingový stôl so dvomi stoličkami. Dvojstany nievybavené elektrickou prípojkou. Klienti si z hygienických dôvodov prinášajú vlastnú posteľnú bielizeň.
Dvojstany sú zhotovené špeciálne pre CK FIFO a ich vybavenie odráža naše dlhoročné skúsenosti s týmto druhom ubytovania. Klienti ubytovaní v dvojstanoch využívajú spoločné sociálne zariadenia patriace kempingu. Rovnaké dvojstany a vybavenie, aké je zobrazené na modeli, nájdete vo všetkých strediskách.

KARAVAN

Bližší popis ubytovania v karavane

Klientom je k dispozícii samotný karavan (430 x 202 cm) a stanový prístrešok ku karavanu (430 x 250 cm). V karavane je umiestnené jedno pevné dvojlôžko (198 x 140 cm) a jedno upravené dvojlôžko (198 x 140 cm), ktoré sa cez deň skladá a slúži ako sedačka a skladací stôl. Lôžka sú vybavené matracom, vankúšom a paplónom. Súčasťou vybavenia je skriňa (80 x 180 x 50 cm), nočný stolík (70 x 50 x 40 cm) a vešiaková stena (90 x 180 cm). Súčasťou karavanu je stanový prístrešok, tzv. veranda. V stanovom prístrešku sa nachádza kempingový stôl so stoličkami, skrinka s varičom a základným kuchynským vybavením (taniere, príbory, misky, poháre, vareška, naberačka, doska na krájanie, panvica, čajník, kuchynský nôž a sada hrncov). Klienti si z hygienických dôvodov prinášajú vlastnú posteľnú bielizeň. Karavany sú vybavené vkusným nábytkom a sú uzamykateľné. Pri preberaní karavanu je potrebné zložiť kauciu vo výške 35 €, ktorá bude vrátená pri odovzdaní nepoškodeného inventára v deň odchodu. V každom karavane je svetlo a zásuvka. Klienti ubytovaní v karavanoch využívajú spoločné sociálne zariadenia patriace kempingu. Rovnaké karavany a vybavenie, aké je zobrazené na modeli, nájdete vo všetkých strediskách.

Kontakt

Tel.: 0915 516 741
Mail: info@nettour.sk

Neváhajte nás kontaktovať.
Sme tu pre Vás!

Informácie o zájazde
Newsletter

Ak máte záujem o posielanie aktuálnych ponúk a last minute zájazdov, zaregistrujte sa.

Základné informácie

  • Krajina: Taliansko
  • z hľadiska cestovného ruchu zaujíma Toskánsko najvýznamnejšie miesto v rebríčku agroturizmu, cestovaním za umením a jeho históriou.
  • Región je vyhľadávaný intelektuálmi, umelcami, emočne vyspelými turistami pre krásu krajiny a cit tunajších "staviteľov" splynúť s krajinou.
  • Umelci si tu prenajímajú domy, čerpajú z okolitej scenérie témy pre svoje diela. Príroda a ľudia tvoria jednotu.
  • V Toskánsku leží tretí najväčší taliansky ostrov - Elba. Ten tvorí spolu s ďalšími šiestimi ostrovčekmi národný park Toskánske súostrovie.
  • Malá oblačnosťPočasie teraz:
    Malá oblačnosť, teplota: 13°C