Marina di Masa

Marina di Masa, ležiaca v severnej časti Toskánska, obklopená morom a Apuánskymi Alpami, je vyhľadávaná pre svoje nádherné prostredie. Letovisko je známe krásnymi piesočnatými plážami s postupným klesaním do mora. Svojou polohou pri pobreží s hustými borovicovými lesmi zaručuje veľmi príjemnú dovolenkovú klímu. Najväčšou zaujímavosťou tejto oblasti sú mramorové lomy, ktorých tradícia siaha až do rímskeho obdobia. Mramor pochádzajúci z tejto oblasti preslávil najmä Michelangelo, ktorý z neho vytesával svoje sochy. Neďaleko letoviska Marina di Massa leží mesto Massa. Jeho historické centrum sa nachádza na úpätí hory. Vyvierajú tu vysoko kvalitné minerálne pramene, ktoré spolu s bielym mramorom tvoria hlavné zdroje bohatstva Apuanského regiónu. Mestu Massa dominuje Malaspinský hrad - impozantná budova datujúca sa až do 11. storočia. 

Fakultatívne výlety

Ponuka fakultatívnych výletov je závislá od aktuálnej ponuky cestovných kancelárií.

Ako príklad uvádzame tieto fakultatívne zájazdy.

 

Florencia – celodenný výlet do starobylej metropoly Toskánska, kolísky európskej renesancie. Bazilika di Santa Croce, Piazza del Duomo /Námestie katedrály/, Dóm, Kostol Sv. Lorenzo, Cappelle Medicee, Palazzo Vecchio, Galleria degli Uffizi, Ponte Vecchio...

Pisa
– poldenný výlet k unikátnej katedrále so svetoznámou šikmou vežou na Námestí zázrakov.

Cinque Terre
(UNESCO) – celodenný výlet do jedinečnej oblasti, ktorú tvoria nádherné malebné mestečká Riomaggiore, Corniglia,
Manarola, Vernazza a Monterosso situované na strmých útesoch pobrežia Stredozemného mora.

Massa
– len 5 km vzdialené historické mestečko s možnosťou návštevy Malaspinského hradu, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto.

Cava dei Marmi
– poldenný výlet, návšteva mramorovej bane, ťažba mramoru od románskych čias až po súčasnosť.

Zoradiť podľa: dátumu | ceny
Kemp: Kemping Dal Pino
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Kemping leží v lokalite „Partaccia“ letoviska Marina di Massa. Je obklopený píniami, tichý pre tých, ktorí majú radi kľud, ale súčasne veselý pre tých, ktorí sú plní energie a túžia po aktívnej dovolenke, napríklad cyklistike pozdĺž ...
Kontakt

Tel.: 0915 516 741
Mail: info@nettour.sk

Neváhajte nás kontaktovať.
Sme tu pre Vás!

Newsletter

Ak máte záujem o posielanie aktuálnych ponúk a last minute zájazdov, zaregistrujte sa.

Základné informácie

  • Krajina: Taliansko
  • z hľadiska cestovného ruchu zaujíma Toskánsko najvýznamnejšie miesto v rebríčku agroturizmu, cestovaním za umením a jeho históriou.
  • Región je vyhľadávaný intelektuálmi, umelcami, emočne vyspelými turistami pre krásu krajiny a cit tunajších "staviteľov" splynúť s krajinou.
  • Umelci si tu prenajímajú domy, čerpajú z okolitej scenérie témy pre svoje diela. Príroda a ľudia tvoria jednotu.
  • V Toskánsku leží tretí najväčší taliansky ostrov - Elba. Ten tvorí spolu s ďalšími šiestimi ostrovčekmi národný park Toskánske súostrovie.
  • Malá oblačnosťPočasie teraz:
    Malá oblačnosť, teplota: 13°C