Navigácia: Taliansko > Elba
Elba

Neveľký ostrov Elba, „ryba“ plávajúca vo vodách Tyrhénskeho mora neďaleko od pobrežia talianskeho Toskánska, je zahalený do vône éterických olejov.

Práve podľa ich vône, ho vraj nachádzali rybári, vracajúci sa z nočného rybolovu. Už starí Rimania, a tí vedeli, čo je dobré, si cenili prekrásnu prírodu a miernu klímu ostrova.

Na rozdiel od pevniny, Elba nezažíva neznesiteľné horúčavy ani cez vrcholné leto. Vzduch je ochladzovaný množstvom zelene, okolitým morom i osviežujúcim západným vetrom Ponente. Krásne piesočnaté pláže lákajú ku kúpaniu a vodným športom. Práve tu, 10 kilometrov južne od Portoferraia, hlavného mesta ostrova, leží malý polostrov Lacona.

Po oboch stranách sú poloblúkové zálivy s plážami: Golfo di Lacona a Golfo Stella. Presne medzi nimi, na úzkej šiji pripájajúcej polostrov k ostrovu, leží kemping Lacona Pineta.

Zoradiť podľa: dátumu | ceny
Kemp: Lacona Pineta
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania:
Kontakt

Tel.: 0915 516 741
Mail: info@nettour.sk

Neváhajte nás kontaktovať.
Sme tu pre Vás!

Newsletter

Ak máte záujem o posielanie aktuálnych ponúk a last minute zájazdov, zaregistrujte sa.

Základné informácie

  • Krajina: Taliansko
  • Neveľký ostrov Elba, „ryba“ plávajúca vo vodách Tyrhénskeho mora neďaleko od pobrežia talianskeho Toskánska, je zahalený do vône éterických olejov. Práve podľa ich vône, ho vraj nachádzali rybári, vracajúci sa z nočného rybolovu.
  • Na rozdiel od pevniny, Elba nezažíva neznesiteľné horúčavy ani cez vrcholné leto. Vzduch je ochladzovaný množstvom zelene, okolitým morom i osviežujúcim západným vetrom Ponente.
  • Krásne piesočnaté pláže lákajú ku kúpaniu a vodným športom. Práve tu, 10 kilometrov južne od Portoferraia, hlavného mesta ostrova, leží malý polostrov Lacona.
  • Po oboch stranách sú poloblúkové zálivy s plážami: Golfo di Lacona a Golfo Stella. Presne medzi nimi, na úzkej šiji pripájajúcej polostrov k ostrovu, leží kemping Lacona Pineta.
  • Malá oblačnosťPočasie teraz:
    Malá oblačnosť, teplota: 13°C