Navigácia: Kanárske Ostrovy

Prírodné podmienky:

Nachádzajú sa tu rastliny skoro všetkých vegetačných pásiem od vresovca stromového, cez palmy, mandle až po horské borovice. Celkovo je možné vidieť 1700 rastlinných druhov, z ktorých 500 je endemických, vyskytujú sa iba na týchto ostrovoch.

História:

Pozostatky pyramíd s hrobkami mumifikovaných kráľov, svedčia o prítomnosti egyptkej kultúry. Pôvodný obyvatelia sa nazývali „ Guanchesovia “. Ostrovy objavili už grécki a rímski moreplavci. Pod španielskou správou sú od roku 1479. Najdôležitejším mestom je Santa Cruz de La Palma, ktorá je prístavom pe námormíkov plávajúcich do Nového sveta.
Národná strana Kanárskych ostrovov bola založená začiatkom 20. storočia na Kube. Farby tejto strany sa stali farbami vlajky Kanárskych ostrovov.

Národné parky a pamiatky:

Telde - historické mesto situované 13 km južne od Las Palmas je druhým najväčším na celom ostrove. V minulosti bolo sídlom kráľa prapôvodných kanárských obyvateľov Guančov, tieto doby pripomína napríklad areál Cuatro Puertas. V Telde stojí malebná bazilika San Juan Bautistu, za zmienku stojí aj najširší pobrežný pás na Gran Canarii s mnohými rôznorodými plážami (napríklad Hombre, Melenara atd.).
Las Palmas - živý prístav a zároveň samosprávne stredisko na severe Gran Canarie v sebe spája pôvab stredovekých pamiatok starej štvrti Vegueta (pamiatka UNESCO) spolu s atmosférou moderného "mesta paliem". Nájdete tu napríklad krásny dom Casa de Colón, v ňom údajne pobýval Kryštof Kolumbus pred svojou objavnou cestou na Nový svet alebo katedrálu sv. Anny. Za zmienku stojí tiež krásny historický prístav Puerto Mogan, nádherná vyhliadka v strede ostrova Cruz de Tejeda, mestečko Teror s krásnymi domčekmi s typickými balkónmi a s kostolom zasväteným patrónke ostrova (Nuestra Seňora del Pino).
Ostrov Lanzarote veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčasnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a nápadov – napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúdu skamenenej lávy, krásnou kaktusovou záhradu Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňu Jameos del Agua alebo nádhernú vyhliadku na ostrov Graciosa – Mirador del Río.

Tradícia:

Pôvodný obyvatelia zanechali tradície, z ktorých sa niektoré dodržujú doteraz. Jednou z nich je tanec „ Tajaraste “ a druhou je forma zápasenia „kanársky wrestling“.
Miestni sú pyšní aj na svoje tradície ostrovných osláv a karnevalov, ktoré sú preslávené po celom Španielsku.

Kuchyňa:

Obľúbená omáčka je mojo – má rôzne farby ktoré ovplyvňujú použité ingrediencie, základom je ale veľa cesnaku. Ako príloha sa podávajú zemiaky varené v morskej vode a potom upečené, volajú sa papas attugadas. Pri varení sa používa typická kanárska múka z varenej kukurice – gofio. Známa je veľmi hustá polievka potaje.
Rozšírené korenie je šafran, ktorý dodáva jedlu žltý nádych.
Samozrejme v jedálničku nechýbajú jedlá z darov mora.

Jazyk:

španielčina

Zaujímavosti:

Na ostrove Tenerife sú pláže z jemného čierneho sopečného piesku. Na celom ostrove je len jedna svetlá piesočná pláž - 1,5-kilometrová Playa de Las Teresitas, leží neďaleko hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife. Piesok na ňu doviezli loďami až zo Sahary.
Keďže pobrežie tvoria strmé špicaté útesy, obľúbenou atrakciou pre turistov je sústava bazénov s morskou vodou Lago Martianez na pobreží jedného z najkrajších miest Tenerife- v Puerto de la Cruz. Platí sa tam síce vstupné, avšak exotické prostredie s palmami, fontánami a rôznymi vodnými atrakciami stojí za to.
Ďalším zaujímavým miestom v Puerto de la Cruz , ktorý od svojho otvorenia v roku 1972 prilákal už viac než 11 miliónov ľudí, je Loro Parque. Ide o zoologickú a tropickú botanickú záhradu, kde sa môžte pokochať pohľadom na nespočetné množstvo krikľavo sfarbených papagájov a rôznych iných vtákov, vidieť delfíniu show, v obrovskom akváriu obdivovať najčudesnejšie podmorské tvory a v žraločom tuneli sa cez sklo dotýkať zubatých žralokov...
Obľúbenou turistickou atrakciou a zároveň zaujímavým druhom dopravy na Kanárskych ostrovoch sa stala jazda na ťavách. Ale aktívnejším a iste i atraktívnejším spôsobom cestovania po ostrove je bicyklovanie.
Dominantou a symbolom ostrova Tenerife je najvyššia hora Kanárskych ostrovov i celého Španielska - Pico del Teide (3.718 m n. m.). Necelých 200 metrov pod vrchol tohoto vulkánu je možné vystúpiť lanovkou. Okolo sa rozprestiera Národný park Teide, ktorý zaberá 36 % celkovej plochy ostrova.

Podnebie:

Ostrovy kanárskeho súostrovia ležia na severozápadnom pobreží Afriky a pozostávajú zo siedmych ostrovov rozdelených do dvoch provincií. Majú vulkanický pôvod a subtropickú klímu. Povrch je rozmanitý. Pohoria strieda púšť, uprostred lesov sú údolia a krátery no a samozrejme útesy, ktoré obmýva Atlantický oceán.
Podnebie na Kanárskych ostrovoch sa vyznačuje „večnou jarou“. Teploty tu vystupujú len zriedka nad 26 stupňou Celzia a neklesajú pod 19 st. ani v januári. Takáto príjemná klíma je vhodná pre celoročnú dovolenku.

Kanárske ostrovy sú zložené zo siedmych známych ostrovov:
Tenerife – otrov večnej jari, dominantou sú fascinujúce pohoria, uprostred korých sú malebné údolia s gigantickým kráterom o priemere 19 km.
La Palma – ostrov s nádhernými lesmi Tilos, ktoré sú bio rezerváciou UNESCA
La Gomera – hlavné mesto San Sebastian, preslávené Krištofom Kolumbusom, národný park Garajonay.
El Hierro - najvzdialenejší a najtichší ostrov pre kľudnú dovolenku. Nachádzajú sa tu kúpele, hlavné mesto Valvadere, archeologické nálezisko na El Tagoro a pre oddych v prírode - jedinečný jalovcový les a ostatná rozmanitá príroda...
Fuerteventura - polohou je najbližším ostrovom k Afrike, zemepisná šírka je zase totožná s Floridou. Najväčšou atrakciou sú tu piesočné duny a najobľúbenejším športom windsurfing.
Gran Canaria - je najživší a najnavštevovanejší.
Lanzarote - vulkánom tvorené údolia a nekonečné množstvo kuželov vytvárajú dojem mesačnej krajiny..

Orientačné ceny:

toustový chlieb malý - 0,7 EUR
mlieko 1l - 0,6 EUR
banány 1 kg - 1 EUR
bageta - od 1,8 EUR
fľaša balenej vody (1,5 l) - 1 EUR
obed v reštaurácii/ os. - 6-10 EUR
víno (fľaša v reštaurácii) - od 4 EUR,br/> pivo (plech.) - 0,6 EUR, v reštaurácii - 1-2 EUR
káva - 0,6 EUR
tapas (1 porcia chuťoviek) - 1-2 EUR

tenisový kurt/ 1 hod. - 25 EUR
hotelová sauna/ 1 hod. - 40 EUR
taxi/1 km - 1,5 EUR
prenájom auta cca 30 EUR/1 deň

Vízum:

pre občanov SR platí bezvízový styk a právo voľného pohybu a pobytu.

Cestovné doklady:

Kanárske ostrovy sú autonómnym územím Španielska a Španielsko je členom EU, teda bez zvláštnych obmedzení, potrebný je platný cestovný doklad alebo preukazu totožnosti.

Konzulát:

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Madride

Adresa:
Calle del Pinar 20 28 006 Madrid
Espana

Tel.: +34 - 91 / 5903 861
Fax: +34 - 91 / 5903 868
E-mail: mail@embajadaeslovaquia.es

Dôležité tel. čísla:

112 Tiesňové telefónne číslo, ktorým možno kontaktovať súčasne políciu, zdravotníkov, hasičov a ďalšie pohotovostné služby.
062 Občianska garda (Guardia Civil)
091 Národná polícia (Policía Nacional)
092 Záchranná služba (Samur)

El. napätie:

Väčšina hotelov má elektrické zásuvky s napätím 220V. V menších ubytovacích zariadeniach mávajú zásuvky s napätím 125V, a teda je potrebné zaobstarať sa adaptér.
Zoradiť podľa: dátumu | ceny
Apart/Hotel: Aparthotel Paradise Lago Taurito
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Obľúbený hotel pre všetky vekové kategórie, zvlášť pre rodiny s deťmi. Hotel sa nachádza pri krásnej pláži Playa Taurito a blízko aquaparku Taurito Oasis.
Hotel: Barcelo Fuerteventura Thalasso & Spa
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: novo postavený hotel sa nachádza priamo pri plaží * neďaleko hotela je obchodné centrum Atlantico, nočný klub a reštaurácie * letisko cca 7 km * cca 12 km od hlavného mesta Puerto Rosario * prírodná rezervácia Dunas de Corralejo cca 35 minút jazdy
Hotel: BARCELO JANDIA MAR
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Komfortný hotel patriaci do renomovanej španielskej hotelovej siete Barceló leží pár minút chôdze od piesočnatej pláže Jandia. V blízkosti sa nachádzajú nákupné a zábavné možnosti.
Hotel: BARCELO JANDIA PLAYA
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Komfortný hotel patriaci do renomovanej španielskej hotelovej siete Barceló leží pri piesočnatej pláži Jandia, v blízkosti sa nachádzajú nákupné a zábavné možnosti.
Hotel: BE LIVE LA NIŇA
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Hotel sa nachádza v najjužnejšej časti Tenerife v Costa Adeje, v rušnom centre, vzdialený je asi 300 m od pobrežnej promenády, 500 metrov od prístavu Colón Marina a 20 km od letiska.
Hotel: BE LIVE PLAYA DE LA ARENA
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Elegantný hotel sa nachádza v peknom prírodnom prostredí, na pobreží Puerto Santiago, s úžasným výhľadom na ostrov La Gomera.
Hotel: BEVERLY PARK
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Príjemný hotel, ktorý prešiel v roku 2002 rekonštrukciou, sa nachádza v letovisku Playa del Ingles, v blízkosti piesočnatej pláže v druhej línii, 30 km od letiska a 50 km od hlavného mesta Las Palmas.
Hotel: COSTA ADEJE PALACE
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: hotel sa nachádza v pokojnej časti Costa Adeje, priamo pri malej piesčitej pláži Playa la Enramada, miestami s kamenistým vstupom do mora, 15 min.
Hotel: COSTA MELONERAS AND SPA
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Moderný hotel sa nachádza v blízkosti piesočných dún a majáka El Faro v Maspalomas, len niekoľko minút chôdze od malej nákupnej promenády s obchodíkmi, reštauráciami a kaviarňami. Vzdialenosť od letiska je 40 km.
Hotel: Dream Hotel Gran Tacande
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: tento nádherný luxusný hotel leží priamo pri piesčitej pláži, neďaleko od promenády plnej obchodov a reštaurácií, ideálny komplex pre pokojnú dovolenku a večerné prechádzky.
Kontakt

Tel.: 0915 516 741
Mail: info@nettour.sk

Neváhajte nás kontaktovať.
Sme tu pre Vás!

Newsletter

Ak máte záujem o posielanie aktuálnych ponúk a last minute zájazdov, zaregistrujte sa.

Základné informácie

 • Oficiálny názov krajiny: Kanárske Ostrovy
 • Hlavné mesto: Las Palmas
 • Rozloha: 7.477 Km2
 • Počet obyvateľov: 1500000
 • Zloženie obyvateľstva: Španieli, Portugalci, prisťahovalci zo severnej Afriky a Latinskej Ameriky, Angličania, Nemci
 • Náboženstvo: Na Kanárskych ostrovoch, rovnako ako v Španielsku, nemá žiadny druh náboženstva štátny charakter. Medzi obyvateľmi ale prevládajú katolíci.
 • Úradný jazyk: Španielčina
 • Mena: EURO (EUR)
 • Časový rozdiel (oproti Slovensku): - -2 hod.
 • Aktuálny čas: 14:19
 • Malá oblačnosťPočasie teraz:
  Malá oblačnosť, teplota: 21°C