Navigácia: Chorvátsko > Drvenik
Drvenik

DRVENIK je malebné prímorské letovisko na Makarskej riviére rozdelené na dve časti, na menšiu a kľudnejšiu časť tzv. Gornju Valu (Hornú zátoku), nazývanú aj Malý Drvenik a na Dolnju Valu (Dolnú zátoku), nazývanú aj Veľký Drvenik. Gornja Vala a Dolnja Vala sú prepojené pobrežnou promenádou. Vo Veľkom Drveniku sa nachádza významný trajektový prístav, z ktorého je spojenie na neďaleký ostrov Hvar.

Zaujímavosti

Malá rybárska osada Drvenik (500 obyv.) sa nachádza približne 30 km južne od Makarskej. Leží v širokej zátoke pri Jadranskej magistrále. Toto bývalé rybárske mestečko je čoraz obľúbenejším cieľom dovolenkárov vyhľadávajúcich menej rušné letoviská. Nad Drvenikom sa tyčí hradba pohoria Rilic, ktorá je pokračovaním Biokova a ktorá chráni pobrežie pred vnútrozemskými vplyvmi. Taktiež sa tu nachádza aj trajektový prístav. Menšie trajekty prepravia turistov buď na najjužnejší cíp ostrova Hvar do prístavu Sučuraj alebo na ostrov Korčula do mesta Korčula. V Drveniku je možné nájsť i pomaly miznúce typické „konoby“ – prístavné krčmičky s typickou jadranskou architektúrou a atmosférou. V okolí sa pestuje vinná réva a olivovníky. Malé pivničky v Drveniku ponúkajú pravú dalmatínsku atmosféru, ktorá Vás zaručene presvedčí, že je to pravé miesto na strávenie idylickej rodinnej dovolenky. Drvenik má taktiež vynikajúce prostredie pre vodné športy. Navyše, v okolí mestečka sa nachádzajú viaceré turistické a cyklistické trasy.

Zoradiť podľa: dátumu | ceny
Apartmán: Apartmány MUSULIN
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Pekne a účelne zariadené apartmány postavené v miernom svahu vhodné pre všetky vekové kategórie
Hotel: Hotel Hani
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Malá osada Drvenik sa nachádza v strednej časti Chorvátska a je rajom pre rybárov. Dovolenkujte v hoteli Hani.
Hotel: Kalogria Greek Village
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Obľúbený dovolenkový rezort s unikátnou pieskovou plážou a známy vynikajúcou stravou sa nachádza 15 min. západne od medzinárodného letiska v Araxose. Hosťom je k dispozícii športová akadémia s možnosťou výučby širokej škály športov pre deti i ...
Penzión: Penzión Adria
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: Destinácia Drvenik je obľúbeným cieľom pre dovolenkárov, ktorí nevyhľadávajú v Chorvátsku rušné letoviská.
Hotel: QUERCUS
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: v roku 2008 bol hotel kompletne zrenovovaný a zaraďuje sa medzi najlepšie súkromné, malé hotely na Dalmácii. Nachádza sa asi 100 m od štrkovej pláže lemovanej borovicami.
Hotel: SUNCE
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: v malom prímorskom letovisku Drvenik, hornom zálive nazývaný „GORNJA VALA“, ktorý je tichší a menší. V Drveniku nazývaný „DONJA VALA“ sa nachádza malý prístav, z ktorého premáva trajekt na ostrov Hvar a Korčula.
Vila: VILA MARIO
Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Popis ubytovania: vkusne zariadené spoločenské priestory s malou recepciou pri vstupe, reštaurácia s terasou, detské ihrisko, parkovisko. Na streche vily je terasa vhodná na slnenie.
Kontakt

Tel.: 0915 516 741
Mail: info@nettour.sk

Neváhajte nás kontaktovať.
Sme tu pre Vás!

Newsletter

Ak máte záujem o posielanie aktuálnych ponúk a last minute zájazdov, zaregistrujte sa.

Základné informácie

 • Krajina: Chorvátsko
 • Oficiálny názov krajiny: Chorvátska republika
 • Hlavné mesto: Záhreb - Zagreb
 • Rozloha: 56.540 km2
 • Počet obyvateľov: 4900000
 • Zloženie obyvateľstva: Chorváti (90%), Srbi (5%), Maďari, Česi, Slováci, Taliani
 • Náboženstvo: rímskokatolícke (80%), pravoslávne, moslimské, evanjelické, židovské
 • Úradný jazyk: chorváčtina
 • Mena: Chorvátska kuna (HRK)
 • Časový rozdiel (oproti Slovensku): - -1 hod.
 • Aktuálny čas: 5:38
 • OblačnosťPočasie teraz:
  Oblačnosť, teplota: 11°C